O Forum

O Forum

Województwo podkarpackie już po raz kolejny staje się miejscem ważnych dyskusji z punktu widzenia samorządności. Przed nami kolejna, bo czwarta edycja przedsięwzięcia, jakim jest Ogólnopolskie Forum Samorządów. Ta inicjatywa zapoczątkowana z inicjatywy Marszałka Województwa Podkarpackiego – Pana Władysława Ortyla w 2017 roku, zgromadziła w podrzeszowskiej Jasionce nie tylko samorządowców z całego kraju, ale także przedstawicieli polskiego rządu. Poruszano wówczas temat nowej perspektywy finansowej, w kontekście rozwoju samorządów, rozmawiano także o programie „Dostępność +”, który stwarza szansę dla ludzi mniej uprzywilejowanych. Samorząd bowiem to wiele sfer życia gospodarczego i społecznego.

Ubiegłoroczne III Ogólnopolskie Forum Samorządów odbyło się w roku obchodów 20- ecia istnienia samorządów województw. Doceniając wagę tego wydarzenia poruszone zostały zagadnienia związane z samorządnością jako jednej z najważniejszych wartości społecznych. Była to także okazja do dyskusji na temat przygotowania się do nowej perspektywy finansowej, która wymuszają prace przygotowawcze zarówno po stronie rządu, jak i samorządów różnych szczebli. Nowa perspektywa finansowa w dużym stopniu skoncentrowana jest na innowacyjności, ma również wymiar terytorialny, który będzie silnie zaakcentowany.

Forum było okazją do przedstawienia przez przedstawicieli polskiego rządu rozwiązań gospodarczych, służącym polskim samorządom na wszystkich szczeblach.

Tegoroczna, IV edycja Ogólnopolskiego Forum Samorządów - to okazja aby nie tylko do podsumowania, ale też planowania przyszłość całej wspólnoty samorządowej. Dlatego też głównym tematem Forum będzie perspektywa finansowa po 2020 roku.

OGÓLNOPOLSKIE FORUM SAMORZĄDÓW
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa, 14-15 lutego 2020 roku
forum@podkarpackie.pl, www.forumsamorzadow.pl, tel. 17 773 60 28
Copyright © 2016-2020 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie

Search